(این متن صرفا به عنوان مقاله در سایت درج گردیده است و سایت تابان پارت در حال حاضر هیچ گونه فعالیتی در زمینه فروش صندلی خودرو ندارد.)

مرکز فروش صندلی خودرو 

شرکت تابان پارت یکی از وارد کنندگان لوازم یدکی اتومبیل های خارجی و ایرانی از قبیل لوازم یدکی کیا و لوازم یدکی هیوندا و دیگر خودرو ها… با بیش از سالها تجربه در این زمینه مشغول به فعالیت است و ارائه دهنده محصولات به صورت اورجینال و مختص اتومبیل شما با مناسبترین قیمت در سریعترین زمان ممکن به هموطنان عزیز باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید و یا با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.
علاوه بر لوازم یدکی می توان از مهمترین وسایل خودرو در این میان به صندلی خودرو اشاره داشت که در راحتی و امنیت افراد در خودرو تاثیر بسزایی دارد.
صندلی خودرو یکی از اساسی ترین وسیله در خودرو است که لازمه ساخت خودرو است. به طور کلی می توان بیان داشت که دارای انواع متفاوتی می باشد که می توان به شرح زیر بیان کرد:

انواع صندلی خودرو

۱- صندلی برقی یک طرف (فقط راننده)
۲- صندلی برقی دو طرف ( راننده و سرنشین)
۳- صندلی برقی چهار طرف (راننده و همه سرنشینان)
۴- صندلی داینامیک

در این نوع صندلی فردی که در حال رانندگی است احساس خستگی نمیکند و برعکس موجب افزایش لذت در رانندگی میشود زیرا به صورت اتوماتیک با حرکت فرمان توسط راننده ، صندلی بصورت خودکار تعادل راننده را حفظ و از تکان اضافه خودداری میکند و قابلیت پر شدن اتوماتیک قسمت پهلویی راننده در زمان رانندگی را دارد.

همچنین بخوانید
پرفروش‌ترین های کیا در ایران

۵- صندلی کا‌مفورت

در این نوع از صندلی ها امکاناتی وجود دارد که می توانید از این قابلیت ها استفاده کنید:

۱- سرد کن
۲- گرم کن
۳- ماساژور
۴- قابلیت تنظیم صندلی به ۱۸
۵- صندلی با تشک های مخصوص (این نوع از صندلی ها امکان پرکردگی کمر و فضای ایجاد شده را دارد)

۶- صندلی اسپرت

در صندلی های اسپرت مختص خودروهای مسابقه ای ساخته شده است و به نرمی و لطافت خودروهای غیر مسابقه ایی نیست و جوری ساخته شده است که با سرعت زیاد در زمان پیچیدن راننده را محکم می دارد.

استراکچر فنی صندلی‌های برقی

در این بخش برای دسترسی به حالت های مختلف از جمله: حرکت جلو و عقب ، تغییر ارتفاع عقب تشک تغییر ارتفاع جلو، تغییر شیب پشتی، تغییر ارتفاع زیر سری، تکیه گاه کمر، از چند موتور الکتریکی استفاده می‌گردد.
برای دسترسی به تغییرات حرکت عقب و جلو در سیستم از چهار موتور برای تعیین وضعیت های مختلف و فعال کردن پمپی که کیسه تکیه گاه را کنترل می‌نماید با استفاده از موتور کوچک تر استفاده شده استدر موتور های الکترونیکی با استفاده از یک کلید ساده اهرمی فعال می شود در این میان بعضی از صندلی ها قابلیت حافظه دارند که در صورت جا به جایی با فشردن دکمه حافظه صندلی به تنظیمات قبل تبدیل می شود و معمولاً این گونه صندلی‌ها دارای ۹ عدد رله می‌باشند (به ازای هر موتور ۲ رله و ۱ رله نیز جهت کنترل جریان اصلی وجود دارد.
کلیدهای تنظیم و کنترل صندلی‌ها اصولا یا بروی پنل درب سمت راننده نصب می شود یا در قسمت کنار صندلی.
در صورتی که این کلیدها به دلیل پلاتین قطع و وصلی که دارند دچار قطع و وصلی شوند ممکن است در صورت کثیفی و یا اکسید شدن گردند و عملکرد صندلی را کم نماید.

همچنین بخوانید
مشخصات هیوندا آی 20 و لوازم یدکی آن

صندلی اسپارکو

در بیشتر مواردی که راننده در هنگام خرید خودرو باید به آن توجه کند صندلی خودرو است زیرا مهمترین حسن امنیت و راحتی راننده صندلی خودرو است. که در ادامه از بین مدل های صندلی به ۳ مورد اشاره میکنیم، با ما همراه باشید:

انواع صندلی اسپارکو

۱- صندلی نیمکتی (Bench):

صندلی نیمکتی به صندلی گفته می شود که از سمت راننده تا سمت شاگرد امتداد دارد و به طور کلی صندلی شاگرد محسوب میشود، صندلی نیمکتی، صندلی بلندی است که بر روی آن شاگرد و راننده با هم می نشینند این نوع صندلی ها از ابر نرم و ضخیم معمولا استفاده شده است، این نوع از صندلی ها اصولا پهن و حداکثر ۳ سرنشین می تواند بر روی آن بنشیند. در بیشتر خوردروهای لوکس از این نوع صندلی استفاده می کنند. در بعضی از صندلی های نیمکتی، بالش باد شونده در بخش کمر و نیز گرم کن برای روزهای سرد زمستانی دارند.

۲- صندلی باکت (Bucket):

این نوع صندلی یکی از مدل های رایج در خودروهای امروز هستند که صندلی های (Bucket) ، کف گود و تکیه گاه بلندی دارند و به طور مستقل در داخل خودرو نصب می شود. این نوع از صندلی به نسبت صندلی نیمکتی از قابلیت های زیادی برخوردار است و امکانات بیشتری از نظر تنظیمات برای راننده و سرنشینان فراهم می کند. در خودروهای اسپرت و کوپه صندلی های باکت بیش ترین کاربرد را دارند. زیرا در برخی خودروهای شاسی بلند و استیشن های کوچک نیز برای سرنشینان عقب از صندلی باکت استفاده می شود.

همچنین بخوانید
معرفی خودرو النترا

۳- صندلی اسپرت (Sport)

صندلی اسپرت شباهت بسیار زیادی با صندلی باکت دارد، این نوع صندلی کف آن گودتر است و از امکانات بیشتری برخوردار است. در صندلی های اسپرت کناره های تکیه گاه پهن است به همین دلیل باعث می شود که راننده در سر پیچ های تند در جای خود مسلط باشد. در این نوع صندلی ها نشستن و برخاستن دشوار است. از آن جا که این نوع صندلی ها مخصوص خودروهای اسپرت طراحی شده اند، به امنیت راننده طی مسابقات اتومبیل سواری کمک زیادی می کنند. در این نوع از صندلی ها به دلیل شکاف های مخصوصی که دارد برای نصب کمربند ایمنی در پنج نقطه دارند. به همین ترتیب کمربند ایمنی به طور کامل از روی تنه راننده عبور می کند و بین پاها محکم بسته می شود تا ایمنی راننده هرچه بیش تر افزایش یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت لوازم یدکی خودرو با مشاورین ما در صفحه تماس با ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *